EtusivuTutustu kouluummeUutisetKoulun historiaTule mukaan toteuttamaan Juha Sipun muistokonserttia!
07.12.2021

Tule mukaan toteuttamaan Juha Sipun muistokonserttia!

Oulunkylän yhteiskoulu järjestää legendaariselle musiikinopettaja Juha Sipulle muistokonsertin koulun salissa lauantaina 14.5.2022 klo 18. Tilaisuudella kunnioitetaan Juhan laajaa, syvällistä ja omistautunutta elämäntyötä. Haemme nyt esiintyjiä konserttiin, jonka ohjelma rakentuu mm. musiikkiluokkien ohjelmistossa olleista kappaleista. Muistelemme Juhaa myös puhein ja kuvin. 

Voit ilmoittautua mukaan konsertin esiintyjälistalle tai ehdottaa kappaleita konsertin ohjelmaan. Omaa panostaan voi tarjota joko sooloesitykseen tai kaikkien yhteiseen numeroon (esim. Tristeza!) tai mitä vain siltä väliltä. Levitä sanaa myös omille ex-luokkatovereillesi, jos olet heihin edelleen yhteydessä.  

Konsertin järjestää OYK, ja tuotantotiimissä on mukana myös vuoden 1985 kevään 9C:läinen Hanni Autere (ent. Turunen). Ilmoittautumisten perusteella Hanni suunnittelee ohjelmakokonaisuuden.  

Ilmoita sähköpostitse 31.1.2022 mennessä osoitteeseen hanni.autere@gmail.com 

  • milloin opiskelit OYK:ssa 
  • instrumenttisi (soitin tai laulu) 
  • haluatko esiintyä yksin ja/tai jonkun kanssa 
  • kappale, jonka haluaisit esittää 
  • mahdollinen muu esiintyjä- tai ohjelmaehdotus 

Tervetuloa mukaan tekemään ikimuistoista, tunteikasta ja hauskaa konserttia! 

 

Terveisin  

Muistokonsertin tuotantotiimi