EtusivuTutustu kouluummeYhteystiedot

Yhteystiedot

Siltavoudintie 24
00640 Helsinki
puh. (09) 7206 730/kanslia
puh. (09) 7206 7335/opettajainhuone
fax (09) 7206 7360

oyk@oulunkylanyhteiskoulu.fi

Liikenneyhteydet:
Bussit 64, 52, 69, 61, 61T, 552, 553, 603
Junat I, K, N, P ja T

Tutustu koulualueeseen Google Maps -palvelussa.

 

Yhteystietoja

Rehtorit

Rehtori Mirva Lindström
mirva.lindstrom@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7333

Vararehtori Altti Pikkarainen (lukio ja yläkoulu)
altti.pikkarainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7331

Yläkoulun apulaisrehtori Marjo Kurki-Mäkelin
marjo.kurki-makelin@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7334

 

Henkilökunta

Koulusihteeri Päivi Palola
paivi.palola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 730

Terveydenhoitaja Anne Sorvari 050 3105 632
Koululääkäri Raija Noponen (ajanvaraus terveydenhoitajalta)

Kouluisäntä Eemil Hallikas 040 720 9831

 

Opinto-ohjaus ja oppilashuolto

Opinto-ohjaaja Matias Huttunen (Lukio: 19A-D, 18C-D, 19C-D, 16A)
matias.huttunen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7340

Opinto-ohjaaja Taru Heikkinen (Lukio: 18A-B, 19A-B, yläkoulu: vuosiluokka 7)
taru.heikkinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7357

Opinto-ohjaaja Marianna Tiilikainen (Yläkoulu: vuosiluokat 8-9)
marianna.tiilikainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7336

Perusopetuksen erityisopettaja Hanne Owen
hanne.owen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7346

Perusopetuksen erityisopettaja Auli Peltola
auli.peltola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7344

Lukion erityisopettaja Annette Paavola
annette.paavola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7356

Kuraattori Liisa Ståhle
liisa.stahle@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7338

Psykologi Pekka Holopainen
pekka.holopainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7353/050 540 8664

 

 

Verkkolaskuosoite:
Nimi: Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
Y-tunnus: 0215253-4
Verkkolaskuosoite: 003702152534
Välittäjän tunnus: 003708599126
Välittäjä: Liaison Technologies

Paperiset ostolaskut:
Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
PL 135
40011 HEEROS