EtusivuTutustu kouluummeYhteystiedot

Yhteystiedot

Siltavoudintie 24
00640 Helsinki
puh. (09) 7206 730/kanslia
puh. (09) 7206 7335/opettajainhuone
fax (09) 7206 7360

oyk@oyk.fi

Liikenneyhteydet:
Bussit 64, 53, 69, 61, 61T, 553, 603
Junat I, K ja P

Tutustu koulualueeseen Google Maps -palvelussa.

Kulku koulualueelle laajennustyön aikana:

Rehtorit

Rehtori Mirva Lindström
mirva.lindstrom@oyk.fi, (09) 7206 7333, 050 540 8069

Vararehtori Altti Pikkarainen (lukio)
altti.pikkarainen@oyk.fi, (09) 7206 7331, 050 540 8087

Apulaisrehtori Niina Ikonen (yläkoulu)
niina.ikonen@oyk.fi, (09) 7206 7337, 050 467 1920

Apulaisrehtori Pia Sirkiä (yläkoulu ja lukio)
pia.sirkia@oyk.fi, (09) 7206 7329, 050 305 2940

 

Henkilökunta

Koulusihteeri Päivi Palola
paivi.palola@oyk.fi, (09) 7206 730, 050 540 8646

Oppilaitoskoordinaattori Taina Linna
taina.linna@oyk.fi, (09) 7206 7334, 050 592 9960

Siviilipalvelusmies Viljami Järvelä
viljami.jarvela@oyk.fi, (09) 7206 7375, 050 337 7598

Terveydenhoitaja Anne Sorvari, 050 310 5632
Terveydenhoitaja Roosa Peltonen, 040 630 6874

Kouluisäntä Hadi Mamaseni, 040 720 9831

 

Opinto-ohjaus ja oppilashuolto

Opinto-ohjaaja Matias Huttunen (Lukio: 23CDE, 22CD, 21CD, 20A)
matias.huttunen@oyk.fi, (09) 7206 7340, 050 471 9803

Opinto-ohjaaja Marianna Jalkanen (Lukio: 23AB, 22ABE, 21AB)
marianna.jalkanen@oyk.fi, (09) 7206 7336, 050 540 8101

Oppilaanohjaaja Laura Kevätniemi (Yläkoulu: 7ABCD, 8EFGH, 9ABCD)
laura.kevatniemi@oyk.fi, (09) 7206 7346, 050 351 4253

Oppilaanohjaaja Niina Ketonen-Mustakorpi (Yläkoulu: 7EFGH, 8ABCD, 9EFGH)
niina.ketonen-mustakorpi@oyk.fi, (09) 7206 7347, 050 540 8484

Perusopetuksen erityisopettaja Auli Peltola
auli.peltola@oyk.fi, (09) 7206 7344, 050 540 8367

Lukion erityisopettaja Teemu Smalin
teemu.smalin@oyk.fi, (09) 7206 7355, 050 323 7409

Kuraattori Liisa Ståhle (7ABCD, 8ABCDF, 9EGH, lukio)
liisa.stahle@oyk.fi, (09) 7206 7338, 050 540 8178

Yhteisökuraattori Johanna Valkama (7EFGH, 8EGH, 9ABCDF, vsop)
johanna.valkama@oyk.fi, (09) 7206 7371, 050 472 3843

Psykologi Riina Nieminen (7BFGH, 8ACFH, 9DEGH, 23BDE, 22BC, 21BD, 20A)
040 190 2670, yhteydenotot ensisijaisesti Wilman kautta

Psykologi Henriikka Hoffström (7ACDE, 8BDEG, 9ABCF, 23AC, 22ADE, 21AC)
040 673 8417, yhteydenotot ensisijaisesti Wilman kautta

 

Laskutusosoitteet:

Verkkolaskut:
Nimi: Oulunkylän yhteiskoulun säätiö sr
Y-tunnus: 3215524–2
Verkkolaskuosoite: 003732155242
Välittäjän tunnus: 003708599126
Välittäjä: Open Text Oy

Paperiset ostolaskut:
Oulunkylän yhteiskoulun säätiö sr
PL 69227
01051 LASKUT

Sähköpostitse:
fennoa.501766@erin.posti.com

Koulun tilinumerot:
Danske Bank FI58 8000 1900 2506 72
Nordea FI82 1347 3000 4002 61