EtusivuTutustu kouluummeYhteystiedot

Yhteystiedot

Siltavoudintie 24
00640 Helsinki
puh. (09) 7206 730/kanslia
puh. (09) 7206 7335/opettajainhuone
fax (09) 7206 7360

oyk@oyk.fi

Liikenneyhteydet:
Bussit 64, 53, 69, 61, 61T, 553, 603
Junat I, K ja P

Tutustu koulualueeseen Google Maps -palvelussa.

 

Yhteystietoja

Rehtorit

Rehtori Mirva Lindström
mirva.lindstrom@oyk.fi, (09) 7206 7333, 050 540 8069

Vararehtori Altti Pikkarainen (lukio ja yläkoulu)
altti.pikkarainen@oyk.fi, (09) 7206 7331, 050 540 8087

Apulaisrehtori Niina Ikonen (yläkoulu)
niina.ikonen@oyk.fi, (09) 7206 7337, 050 467 1920

Apulaisrehtori Pia Sirkiä (yläkoulu ja lukio)
pia.sirkia@oyk.fi, (09) 7206 7329, 050 305 2940

 

Henkilökunta

Koulusihteeri Päivi Palola
paivi.palola@oyk.fi, (09) 7206 730, 050 540 8646

Oppilaitoskoordinaattori Taina Linna
taina.linna@oyk.fi, (09) 7206 7334, 050 592 9960

Siviilipalvelusmies Leo Sutinen
leo.sutinen@oyk.fi, (09) 7206 7370, 050 471 2076

Terveydenhoitaja Fanny Toivio, 040 655 1963

Kouluisäntä Hadi Mamaseni, 040 720 9831

 

Opinto-ohjaus ja oppilashuolto

Opinto-ohjaaja Matias Huttunen (Lukio: 22CD, E (musiikki), 21CD, 20CD, 19A)
matias.huttunen@oyk.fi, (09) 7206 7340, 050 471 9803

Opinto-ohjaaja Marianna Jalkanen (Lukio: 22AB, E (luma), 21AB, 20AB)
marianna.jalkanen@oyk.fi, (09) 7206 7336, 050 540 8101

Oppilaanohjaaja Salla Salminen (Yläkoulu: 7ABCD, 8EFGH, 9ABC)
salla.salminen@oyk.fi, (09) 7206 7347, 050 540 8484

Oppilaanohjaaja Maria Varrio (Yläkoulu: 7EFGH, 8ABCD, 9DEFG)
maria.varrio@oyk.fi, (09) 7206 7346, 050 351 4253

Perusopetuksen erityisopettaja Auli Peltola
auli.peltola@oyk.fi, (09) 7206 7344, 050 540 8367

Lukion erityisopettaja Annette Paavola
annette.paavola@oyk.fi, (09) 7206 7356, 050 911 2817

Kuraattori Liisa Ståhle
liisa.stahle@oyk.fi, (09) 7206 7338, 050 540 8178

Psykologi Pekka Holopainen
pekka.holopainen@oyk.fi, (09) 7206 7353, 050 540 8664

 

 

Verkkolaskuosoite:
Nimi: Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
Y-tunnus: 0215253-4
Verkkolaskuosoite: 003702152534
Välittäjän tunnus: 003708599126
Välittäjä: Open Text Oy

Paperiset ostolaskut:
Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
PL 135
40011 HEEROS