EtusivuTutustu kouluummeYhteystiedot

Yhteystiedot

Siltavoudintie 24
00640 Helsinki
puh. (09) 7206 730/kanslia
puh. (09) 7206 7335/opettajainhuone
fax (09) 7206 7360

oyk@oulunkylanyhteiskoulu.fi

Liikenneyhteydet:
Bussit 64, 52, 69, 61, 61T, 552, 553, 603
Junat I, K, N, P ja T

Tutustu koulualueeseen Google Maps -palvelussa.

 

Yhteystietoja

Rehtorit

Rehtori Mirva Lindström
mirva.lindstrom@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7333

Vararehtori Altti Pikkarainen (lukio ja yläkoulu)
altti.pikkarainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7331

Yläkoulun apulaisrehtori Niina Ikonen
niina.ikonen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09)7206 7337

Yläkoulun apulaisrehtori Marjo Kurki-Mäkelin
marjo.kurki-makelin@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7334

 

Henkilökunta

Koulusihteeri Päivi Palola
paivi.palola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 730

Terveydenhoitaja Anne Sorvari 050 3105 632

Kouluisäntä Hadi Mamaseni 040 720 9831

 

Opinto-ohjaus ja oppilashuolto

Opinto-ohjaaja Matias Huttunen (Lukio: 20C-D, 19C-D, 18C-D, 17A)
matias.huttunen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7340, 050 471 9803

Opinto-ohjaaja Antti Järvinen (Lukio: 20A-B, 19A-B, 18A-B)
antti.jarvinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7363, 050 462 2856

Oppilaanohjaaja Marianna Tiilikainen (Yläkoulu 7ABC, 8EFGH, 9ABCD)
marianna.tiilikainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7335, 050 540 8101

Oppilaanohjaaja Lotta Höyhtyä (Yläkoulu: 7DEFG, 8ABCD, 9EFGH)
lotta.hoyhtya@oulunkylanyhteiskoulu.fi, 050 441 6525

Perusopetuksen erityisopettaja Auli Peltola
auli.peltola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7344

Lukion erityisopettaja Annette Paavola
annette.paavola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7356

Kuraattori Liisa Ståhle
liisa.stahle@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7338

Psykologi Pekka Holopainen
pekka.holopainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7353/050 540 8664

 

 

Verkkolaskuosoite:
Nimi: Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
Y-tunnus: 0215253-4
Verkkolaskuosoite: 003702152534
Välittäjän tunnus: 003708599126
Välittäjä: Liaison Technologies

Paperiset ostolaskut:
Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
PL 135
40011 HEEROS