EtusivuTutustu kouluummeUutisetUudet 7.-luokkalaiset
18.03.2021

Uudet 7.-luokkalaiset

Kouluumme seitsemännelle luokalle (syksy 2021) hyväksyttyjen oppilaiden nimet julkaistaan tässä uutisessa perjantaina 19.3. klo 10 niiden oppilaiden osalta, jotka ovat etukäteen antaneet luvan nimensä julkaisuun. Kaikille kouluumme ensisijaisesti hakeneille lähetetään myös kirje, joka on perillä ensi viikolla.

Eri koulujen oppilaaksioton julkaisupäivämäärät vaihtelevat 19.–26.3. välisenä aikana Helsingin kaupungin linjauksen mukaisesti.

Uusille seitsemäsluokkalaisille ja heidän huoltajilleen järjestetään vanhempainilta etäyhteydellä tiistaina 11.5. klo 17.30. Linkki vanhempainiltaan julkaistaan koulun kotisivuilla.

Lukuvuosi 2021–2022 alkaa keskiviikkona 11.8.2021. Tarkista tarkka alkamisajankohta kotisivuiltamme elokuussa.

 

Tervetuloa Ogeliin!

 

Yleisluokka

Hyväksytyt 100 (julkaisulupa 36)

Ahokas Lilja-Lotta Elisabet

Ahtiainen Hilla Henriika Mirjam

Ansio Aalo Maria

Autinen Eemi Veikka Aaretti

Bouillon Hugo Maxime Jalmari

Ervasti Ville-Veikka Johannes

Hietavuo Lumi Leena Anneli

Husu Daniel

Hänninen Eedit Mariia

Kangas Jaakko Oiva Juhani

Kone Katrine Aminata

Kämäräinen Minea Sara Marjaana

Laaksonen Tom Henrik

Laari Robin Leo Antero

Leskinen Tapio Salama

Liinamaa Lotta Maria Khanittha

Marttinen Nella Enni-Maria

Mäkinen Elsa Iris Katriina

Määttä Riko Petri Oliver

Niemi Vilma Kukka Sofia

Nironen Pinja Luna Olivia

Okkonen Inka Henrietta

Palmroth Rony Fernando

Parvela Ranja Maria Bianca

Sabir Omar Faruk Omed

Silaste Rufus Teemil Romeo

Silm Eden Amorina

Taipale Alex Nikolai

Tent Rico

Tolvanen Sulo Artturi

Tuohino Miro Kasper

Tuomikoski Ella-Joanna Katariina

Turpeinen Elina Aurora

Tölli Natalie Laura Anastacia

Utriainen Sanni Tuuli Sofia

Åsnabrygg Mila Tiia Margareeta

 

Musiikkiluokka

hyväksytyt 27 (julkaisulupa 10)

Hurme Vilho Armas Rong

Juvonen Iris Amalia

Juvonen Silja Liisa Sylvia

Karivalo Vertti Aleksanteri

Lavi Veera Esteri

Lehmus Antti Ilmari

Lehtimaja Max Lucas Daniel

Leinonen Alma Inkeri Timontytär

Peltomaa Inkeri Aliisa

Ranua Lumia Lotta Josefiina

 

Lumaluokka

Hyväksytyt 25 (julkaisulupa 11)

Hakulinen Pihla Sade

Jokinen Sade Sofia Tarina

Kantola Nuppu Tuulia

Lohikari Ella-Leena Maria

Mesiniemi Mikael Eero Matias

Peltonen Minni Laura Matilda

Saaritsa Sade Anniina

Suojanen Heta Lilli Loviisa

Vesterinen Oiva Jalmari

Vilander Panu Topias

Virtanen Helmi Hilja Matilda

 

Liikuntaluokka

Hyväksytyt 24 (julkaisulupa 4)

Hietanen Jasu Tapani

Kahila Jesper Johannes

Parkko Nooa Onni Kristian

Seppälä Veera Alina