EtusivuTutustu kouluummeUutisetLukioTiedote lukuvuoden aloittamisesta ja syksyn yo-juhlasta
05.08.2020

Tiedote lukuvuoden aloittamisesta ja syksyn yo-juhlasta

Tiedote lukuvuoden aloittamisesta ja syksyn yo-juhlasta

Koulu alkaa torstaina 13.8. porrastetusti seuraavan aikataulun mukaisesti:
Klo 9.00 7. luokat
Klo 10.00 8. ja 9. luokat
Klo 9.30 lukion 1. vuosiluokka
Klo 10.30 lukion 2. vuosiluokka
Klo 8.30 abit

Noudatamme opetusjärjestelyissä Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen, opetus- ja kulttuuriministeriön ja Opetushallituksen ohjeita varmistaaksemme kaikille kouluyhteisömme jäsenille turvallisen oppimisympäristön koronaepidemian aikana. Päivitämme ohjeita Wilmassa ja kotisivuilla.
Viime kevään ylioppilaille järjestetään perinteitä kunnioittava mutta voimassa olevat turvallisuusmääräykset huomioiva juhla lauantaina 29.8.2020 klo 10.00 koululla. Tarkemmista suunnitelmista tiedotetaan kotisivuilla.
Oulunkylän yhteiskoulu toivottaa kaikille hyvää lukuvuoden alkua!