Yhteystiedot

Siltavoudintie 24
00640 Helsinki
puh (09) 7206 730/kanslia
fax (09) 7206 7360

oyk@oulunkylanyhteiskoulu.fi

Verkkolaskuosoite:
Nimi: Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
Y-tunnus: 0215253-4
Verkkolaskuosoite: 003702152534
Välittäjän tunnus: 003708599126
Välittäjä: Liaison Technologies

Paperiset ostolaskut:
Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
PL 135
40011  HEEROS

Koulualueeseen voit tutustua Google Maps -palvelun avulla oheisesta linkistä.

Liikenneyhteydet:
Bussit 64, 52, 69, 61, 61T, 552, 553, 603
Junat I, K, N, P ja T

Yhteystietoja

Rehtori Mirva Lindström
mirva.lindstrom@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7333

Vararehtori Altti Pikkarainen (lukio ja pk)
altti.pikkarainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7331

Peruskoulun apulaisrehtori Marjo Kurki-Mäkelin
marjo.kurki-makelin@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7334

Koulusihteeri Päivi Palola
paivi.palola@oulunkylanyhteiskoulu.fi ja oyk@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 730

Opettajainhuone (09) 7206 7335

Opinto-ohjaaja Kirsi Nousiainen (koko lukio)
kirsi.nousiainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7337

Opinto-ohjaaja Salla Salminen (peruskoulun 7. vuosiluokka)
salla.salminen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7347

Opinto-ohjaaja Marianna Tiilikainen (peruskoulun 8. ja 9. vuosiluokat)
marianna.tiilikainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7336

Perusopetuksen erityisopettaja Hanne Owen
hanne.owen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7346

Perusopetuksen ja lukion erityisopettaja Auli Peltola
auli.peltola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7344

Kuraattori Liisa Ståhle
liisa.stahle@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7338

Psykologi Pekka Holopainen
pekka.holopainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7353/050 540 8664

Terveydenhoitaja Anne Sorvari 050 3105 632
Koululääkäri Raija Noponen (ajanvaraus terveydenhoitajalta)

Kouluisäntä Eemil Hallikas
040 720 9831

Viimeksi päivitetty elokuu 31, 2018

Opettajat

Nimi Lyhenne Opetettavat aineet Sähköposti
Aho, Kukka AHO Biologia, LV 9F, Maantieto kukka.aho@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ala-aho, Matti ALA Fysiikka, Matematiikka, RO 16B, Tietotekniikka matti.ala-aho@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Anttila, Ulla ANT Biologia, Maantieto, Terveystieto ulla.anttila@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Collin, Jenni COL Äidinkieli ja kirjallisuus, RO 16C jenni.collin@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Eskelinen, Rauni (perhevapaa) ESK Kuvataide, Mediakasvatus rauni.eskelinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Federley, Elli FED Kotitalous, LV 7B, Tekstiilityö, Wandy elli.federley@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Hankala-Perttula, Päivi HAN Ranska paivi.hankala-perttula@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Harju, Eeva HAR LV 8A, Ruotsi eeva.harju@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Herttua, Elina HER Englanti, LV 8F, Ruotsi elina.herttua@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Holma, Arja HOL Kuvataide arja.holma@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Huhtala, Hannu HUH Fysiikka, Tietotekniikka, TVT-vastaava hannu.huhtala@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Hyttinen, Tuomas HYS Historia, LV 7F tuomas.hyttinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ikonen, Niina IKO RO 18B, Saksa niina.ikonen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Järvenpää, Mari JÄR Äidinkieli ja kirjallisuus, LV 7H mari.jarvenpaa@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Jokinen, Jaakko JOK Matematiikka jaakko.jokinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kaasinen, Oona KAA Fysiikka, LV 7G, Matematiikka oona.kaasinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kähkönen, Taina KÄH Englanti, LV 8B, Ruotsi taina.kahkonen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kainulainen, Timo KAI Fysiikka, Matematiikka timo.kainulainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Käkelä, Keijo KÄK Englanti, RO 17D keijo.kakela@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kauranen, Jorma KAU Liikunta, LV 8E jorma.kauranen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kavonius, Rajka KAV Kemia, LV 9E, Matematiikka rajka.kavonius@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kinnunen, Aleksi KIN Kuvataide, LV 9B, Mediakasvatus, Oppilaskunta (po) aleksi.kinnunen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Köngäs, Katri KÖN Tekninen työ katri.kongas@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Koskela, Emmi Biologia, LV 9D, Maantieto
Kuha, Sanna-Mari KUH Fysiikka, LV 8D, Matematiikka sanna-mari.kuha@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kuosmanen, Krister KUO Laaja-alainen erityisopetus, LV 9A, Musiikki, Tekninen työ krister.kuosmanen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kurki-Mäkelin, Marjo KUR Apulaisrehtori (po), Tekstiilityö marjo.kurki-makelin@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lahtinen, Anne LAH Liikunta, Terveystieto anne.lahtinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lehmusvaara, Virva LEV Äidinkieli ja kirjallisuus, LV 8C, Peruskoulun lehti Ääni, S2 virva.lehmusvaara@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lehtimaja, Liisa LEL Kuvataide liisa.lehtimaja@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lehtonen, Jussi LEH Lukujärjestykset, Matematiikka jussi.lehtonen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lekander, Elina LEK Kotitalous, LV 7C, Terveystieto elina.lekander@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Linnavalli, Tanja LIN Lauluyhtyeet (lu) tanja.linnavalli@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lotta, Lähteenmäki LÄH Äidinkieli ja kirjallisuus, S2 lotta.lahteenmaki@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Mäkinen, Satu MÄS Äidinkieli ja kirjallisuus, Ilmaisutaito, Näytelmäkerho (po), RO 18C, Verkkolehti O´Times satu.makinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Männynväli, Tiina MÄN Englanti, LV 8G tiina.mannynvali@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Maso, Auli MAS Kemia, Matematiikka, RO 18D, Tähtitiede auli.maso@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Mehto, Artturi MEH Fysiikka, Matematiikka artturi.mehto@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Metsäranta, Ella MET Äidinkieli ja kirjallisuus ella.metsaranta@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Naukkarinen, Mikko NAU Liikunta, LV 7E, Terveystieto mikko.naukkarinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Nevala, Riitta NER Kotitalous, LV 9C, Terveystieto riitta.nevala@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Nousiainen, Kirsi NOU Opinto-ohjaus (lukio), RO 14A kirsi.nousiainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ojalehto, Lauri OJA Elämänkatsomustieto, Filosofia lauri.ojalehto@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Owen, Hanne OWE Laaja-alainen erityisopetus hanne.owen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Paakkanen, Melissa PAM Historia, LV 7A, Oppilaskunta (po), Yhteiskuntaoppi melissa.paakkanen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Pellinen, Elisabet PEE Ev.lut.uskonto elisabet.pellinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Peltola, Auli PEL Laaja-alainen erityisopetus, Musiikki auli.peltola@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Petäjistö, Jussi-Pekka PET Englanti, Ruotsi jussi-pekka.petajisto@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Piirainen, Pirjo PII RO 18A, Ruotsi, Saksa pirjo.piirainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Putaansuu, Jukka PUT Äidinkieli ja kirjallisuus jukka.putaansuu@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ràfols, Juan RAF Espanja juan.rafols@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Raitala, Eija RAI Englanti, Ranska, RO 17A eija.raitala@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Rajakylä, Mikko RAJ Fysiikka, Kemia, LV 7D mikko.rajakyla@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ristevirta, Jonna (perhevapaa) RIS Äidinkieli ja kirjallisuus jonna.ristevirta@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Salminen, Salla SAS Oppilaan ohjaus 7lk, Psykologia, Uskonto salla.salminen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Salminen, Timo SAL Matematiikka, RO 16A timo.salminen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Sippu, Juha SIP Musiikki juha.sippu@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Soljasalo-Koskinen, Anu (perhevapaa) SOL Englanti, Ruotsi anu.soljasalo@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Sturén, Anu STU LV 9G, Ruotsi, Saksa anu.sturen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Tapper, Mikko TAP Historia, Oppilaskunta (lukio), RO 16D, Yhteiskuntaoppi mikko.tapper@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Tiilikainen, Marianna TII Oppilaanohjaus 8lk-9lk marianna.tiilikainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Väisänen, Teppo VÄI Ortodoksiuskonto teppo.vaisanen@svk-edu.fi
Wackström, Kati WAC Liikunta, RO 17C, Terveystieto kati.wackstrom@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Welling, Petteri WEL Biologia, Maantieto, RO 17B petteri.welling@oulunkylanyhteiskoulu.fi