Tervetuloa avoimien ovien päivään lauantaina 12.1.2019

Oulunkylän yhteiskoulun avoimien ovien päivä järjestetään lauantaina 12.1.2019 klo 10-13. 

Päivä on suunnattu erityisesti tuleville 7. luokkalaisille ja lukioomme hakemista suunnitteleville yhdeksäsluokkalaisille sekä heidän huoltajilleen. Tervetulleita ovat myös muut koulustamme kiinnostuneet.

Avoimien ovien päivä on erinomainen mahdollisuus tutustua OYK:n ihmisiin, tiloihin, tarjontaan ja ilmapiiriin. Koulumme opiskelijoille ja henkilökunnalle kyseessä on normaali työpäivä. Tervetuloa tutustumaan avoimille oppitunneille!

Luvassa on tietoiskuja, koulumme tilojen esittelykierroksia, kahvilaa, oppilastöitä, kansainvälisyysprojekteja sekä muuta mukavaa.

Koulumme infotilaisuudet järjestetään salissa seuraavasti:

10.10-10.30 (peruskoulu)

10.40-11 (lukio)

12-12.20 (peruskoulu)

12.30-12.50 (lukio)

Lämpimästi tervetuloa tutustumaan Oulunkylän yhteiskouluun!

Tapahtuman Facebook-sivulle pääset tästä.

Ohessa kuvia viime vuoden tapahtumasta.