Ogeli ilmasta

Yhteystiedot

Siltavoudintie 24
00640 Helsinki
puh (09) 7206 730/kanslia
fax (09) 7206 7360

oyk@oulunkylanyhteiskoulu.fi

Verkkolaskuosoite:
Nimi: Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
Y-tunnus: 0215253-4
Verkkolaskuosoite: 003702152534
Välittäjän tunnus: 003708599126
Välittäjä: Liaison Technologies

Paperiset ostolaskut:
Oulunkylän yhteiskoulun kannatusyhdistys ry
PL 135
40011  HEEROS

Koulualueeseen voit tutustua Google Maps -palvelun avulla oheisesta linkistä.

Liikenneyhteydet:
Bussit 64, 52, 69, 61, 61T, 552, 553, 603
Junat I, K, N, P ja T

Yhteystietoja

Rehtori Mirva Lindström
mirva.lindstrom@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7333

Vararehtori, lukion apulaisrehtori Altti Pikkarainen
altti.pikkarainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7331

Peruskoulun apulaisrehtori Marjo Kurki-Mäkelin
marjo.kurki-makelin@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7334

Koulusihteeri Päivi Palola
paivi.palola@oulunkylanyhteiskoulu.fi ja oyk@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 730

Opettajainhuone (09) 7206 7335

Opinto-ohjaaja Kirsi Nousiainen (koko lukio)
kirsi.nousiainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7337

Opinto-ohjaaja Salla Salminen (peruskoulun 7. vuosiluokka)
salla.salminen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7347

Opinto-ohjaaja Marianna Tiilikainen (peruskoulun 8. ja 9. vuosiluokat)
marianna.tiilikainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7336

Perusopetuksen erityisopettaja Hanne Owen
hanne.owen@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7346

Perusopetuksen ja lukion erityisopettaja Auli Peltola
auli.peltola@oulunkylanyhteiskoulu.fi, (09) 7206 7344

Kuraattori Ildiko Racz
ildiko.racz@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7338

Psykologi Pekka Holopainen
pekka.holopainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi (09) 7206 7353/050 540 8664

Terveydenhoitaja Anne Sorvari 050 3105 632
Koululääkäri Raija Noponen (ajanvaraus terveydenhoitajalta)

Kouluisäntä Eemil Hallikas
040 720 9831

Last updated September 15, 2017

Opettajat

Nimi Lyhenne Opetettavat aineet Sähköposti
Aho, Kukka AHO Biologia, LV 9G, Maantieto kukka.aho@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ala-aho, Matti ALA Fysiikka, Matematiikka, RO 16B, Tietotekniikka matti.ala-aho@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Anttila, Ulla ANT Biologia, Maantieto, Terveystieto ulla.anttila@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Collin, Jenni COL Äidinkieli ja kirjallisuus, RO 16C jenni.collin@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Eskelinen, Rauni ESK Kuvataide, Mediakasvatus rauni.eskelinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Federley, Elli FED 9B, Kotitalous, Tekstiilityö, Wandy elli.federley@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Hankala-Perttula, Päivi HAN Ranska paivi.hankala-perttula@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Harju, Eeva HAR LV 7A, Ruotsi eeva.harju@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Herttua, Elina HER Englanti, LV 7F, Ruotsi elina.herttua@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Hirvinen, Jonna HIR Fysiikka, Kemia, LV 8F jonna.hirvinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Holma, Arja HOL Kuvataide arja.holma@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Huhtala, Hannu HUH Fysiikka, Tietotekniikka, TVT-vastaava hannu.huhtala@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Hyttinen, Tuomas HYS Historia, LV 9F tuomas.hyttinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ikonen, Niina IKO RO 15B, Saksa niina.ikonen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kaasinen, Oona KAA Fysiikka, Matematiikka oona.kaasinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kähkönen, Taina KÄH Englanti, LV 7B, Ruotsi taina.kahkonen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Käkelä, Keijo KÄK Englanti, RO 17D keijo.kakela@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kauranen, Jorma KAU Liikunta, LV 7E jorma.kauranen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kavonius, Rajka KAV Kemia, LV 8E, Matematiikka rajka.kavonius@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kinnunen, Aleksi KIN Kuvataide, LV 8B, Mediakasvatus, Oppilaskunta (po) aleksi.kinnunen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Köngäs, Katri KÖN Tekninen työ katri.kongas@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Korkkula, Vesa KOR Elämänkatsomustieto, Filosofia vesa.korkkula@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kuha, Sanna-Mari KUH Fysiikka, LV 7D, Matematiikka sanna-mari.kuha@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Kurki-Mäkelin, Marjo KUR Apulaisrehtori (po), Tekstiilityö marjo.kurki-makelin@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lahtinen, Anne LAH Liikunta, Terveystieto anne.lahtinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lehmusvaara, Virva LEV Äidinkieli ja kirjallisuus, LV 7C, Peruskoulun lehti Ääni, S2 virva.lehmusvaara@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lehtimaja, Liisa LEL Kuvataide liisa.lehtimaja@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lehtonen, Jussi LEH Lukujärjestykset, Matematiikka jussi.lehtonen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lekander, Elina LEK Kotitalous, LV 9C, Terveystieto elina.lekander@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Linnavalli, Tanja LIN Lauluyhtyeet (lu) tanja.linnavalli@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Lotta, Lähteenmäki LÄH Äidinkieli ja kirjallisuus, S2 lotta.lahteenmaki@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Mäkinen, Satu MÄS Äidinkieli ja kirjallisuus, Ilmaisutaito, Näytelmäkerho (po), RO 15C, Verkkolehti O´Times satu.makinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Männynväli, Tiina MÄN Englanti, LV 7G tiina.mannynvali@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Maso, Auli MAS Kemia, Matematiikka, RO 15D, Tähtitiede auli.maso@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Mehto, Artturi MEH Fysiikka, Matematiikka artturi.mehto@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Metsäranta, Ella MET Äidinkieli ja kirjallisuus ella.metsaranta@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Mikander, Milla MIK Kemia, Matematiikka milla.mikander@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Nevala, Riitta NER Kotitalous, LV 8C, Terveystieto riitta.nevala@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Niemelä, Juha NIE Historia, Yhteiskuntaoppi juha.niemela@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Nousiainen, Kirsi NOU Opinto-ohjaus (lukio), RO 14A kirsi.nousiainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Oksanen, Susanna OKS Matematiikka, Saksa susanna.oksanen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Owen, Hanne OWE Laaja-alainen erityisopetus hanne.owen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Paakkanen, Melissa PAM Historia, LV 9A, Oppilaskunta (po), Yhteiskuntaoppi melissa.paakkanen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Pellinen, Elisabet PEE Ev.lut.uskonto, Laaja-alainen erityisopetus elisabet.pellinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Peltola, Auli PEL Laaja-alainen erityisopetus, Musiikki auli.peltola@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Petäjistö, Jussi-Pekka PET Englanti, Ruotsi jussi-pekka.petajisto@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Piirainen, Pirjo PII RO 15A, Ruotsi, Saksa pirjo.piirainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Pikkarainen, Altti PIK Apulaisrehtori (lu), Ev.lut.uskonto altti.pikkarainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Putaansuu, Jukka PUT Äidinkieli ja kirjallisuus jukka.putaansuu@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ràfols, Juan RAF Espanja juan.rafols@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Raitala, Eija RAI Englanti, Ranska, RO 17A eija.raitala@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Rajakylä, Mikko RAJ Fysiikka, Kemia, LV 9D mikko.rajakyla@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Rimpinen, Anna RIM Ilmaisutaito anna.rimpinen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Ristevirta, Jonna RIS Äidinkieli ja kirjallisuus jonna.ristevirta@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Salminen, Salla SAS Oppilaan ohjaus 7lk, Psykologia, Uskonto salla.salminen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Salminen, Timo SAL Matematiikka, RO 16A timo.salminen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Sippu, Juha SIP Musiikki juha.sippu@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Soljasalo-Koskinen, Anu SOL Englanti, Ruotsi anu.soljasalo@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Sturén, Anu STU 8G, Ruotsi, Saksa anu.sturen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Tapper, Mikko TAP Historia, Oppilaskunta (lukio), RO 16D, Yhteiskuntaoppi mikko.tapper@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Tiilikainen, Marianna TII Oppilaanohjaus 8lk-9lk marianna.tiilikainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Väisänen, Teppo VÄI Ortodoksiuskonto teppo.vaisanen@edu.hel.fi
Vartiainen, Antti VAR Historia, Liikunta, LV 9E antti.vartiainen@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Wackström, Kati WAC Liikunta, RO 17C, Terveystieto kati.wackstrom@oulunkylanyhteiskoulu.fi
Welling, Petteri WEL Biologia, Maantieto, RO 17B petteri.welling@oulunkylanyhteiskoulu.fi