Koulun henkilökunta

opettajienmuotokuva

Nimi Lyhenne Opetusaineet
Lindström Mirva (LIN) rehtori
Kurki-Mäkelin Marjo (KUR) apulaisrehtori perusopetus, tekstiilityö, yrittäjyyskasvatus
Pikkarainen Altti (PIK) vararehtori, apulaisrehtori lukio, ev.lut.uskonto

Aho Kukka (AHO)
Ala-Aho Matti (ALA) fysiikka, matematiikka, tietotekniikka
Alho Sanna (PYK) biologia, maantieto, terveystieto, ympäristöryhmä (linkki opetusmateriaaleihin)
Anttila Ulla (ANT) biologia, maantieto, terveystieto (perhevapaa)
Arajärvi Maaret (ARA) englanti
Collin Jenni (COL) äidinkieli ja kirjallisuus
Eskelinen Rauni (ESK) kuvataide (perhevapaa)
Federley Elli (FED) kotitalous, tekstiilityö, vanhempainyhdistys Wandy
Forsell Ida (FOR) fysiikka, kemia (perhevapaa)
Hankala-Perttula Päivi (HAN) ranska
Harju Eeva (HAR) ruotsi
Herttua Elina (HER) englanti, ruotsi
Hirvinen Jonna (HIR)
Holma Arja (HOL) kuvataide
Holopainen Pekka, psykologi
Huhtala Hannu (HUH) fysiikka, tietotekniikka, atk- ja av-ylläpito
Hyttinen Tuomas (HYS) historia ja yhteiskuntaoppi
Ikonen Niina (IKO) saksa
Järvenpää Mari (JÄR) äidinkieli ja kirjallisuus, S2
Kaasinen Oona (KAA)
Kauranen Jorma (KAU) liikunta
Kavonius Rajka (KAV) kemia, matematiikka, opa
Kinnunen Aleksi (KIN) kuvataide, mediakasvatus, perusopetuksen oppilaskunta
Korkkula Vesa (KOR) elämänkatsomustieto, filosofia
Koskela Emmi (KOS) biologia, maantieto, terveystieto
Kuha Sanna-Mari (KUH) matematiikka, fysiikka
Kähkönen Taina (KÄH) ruotsi, englanti
Käkelä Keijo (KÄK) englanti
Köngäs Katri (KÖN) tekninen työ
Lahtinen Anne (LAH) liikunta, terveystieto
Lehmusvaara Virva (LEV) äidinkieli ja kirjallisuus, S2
Lehtimaja Liisa (LEL) kuvataide
Lehtonen Jussi (LEH) matematiikka, lukujärjestykset
Lekander Elina (LEK) kotitalous, terveystieto, tukioppilastoiminta
Linnavalli Tanja (LIT) lukion lauluryhmät
Lähteenmäki Lotta (LÄH) äidinkieli ja kirjallisuus
Maso Auli (MAS) matematiikka, kemia, tähtitiede
Meckelburg Maiju (MEC) ev.lut.uskonto
Mehto Artturi (MEH) matematiikka ja fysiikka
Metsäranta Ella (MET) äidinkieli ja kirjallisuus
Mikander Milla (MIK) matematiikka, kemia
Mäkinen Satu (MÄS) äidinkieli ja kirjallisuus, teatteritaide
Männynväli Tiina (MÄN) englanti
Nevala Riitta (NER) kotitalous, terveystieto
Nousiainen Kirsi (NOU) opinto-ohjaus lukio, tutortoiminta
Oksanen Susanna (OKS) matematiikka, saksa
Owen Hanne (OWE) erityisopetus
Paakkanen Melissa (PAM) historia, yhteiskuntaoppi, perusopetuksen oppilaskunta
Pellinen Elisabet (PEE) erityisopetus, ev.lut. uskonto
Peltola Auli (PEL) erityisopetus, musiikki, mediakasvatus
Petäjistö Jussi-Pekka (PET) englanti, ruotsi
Piirainen Pirjo (PII) ruotsi, saksa
Putaansuu Jukka (PUT) äidinkieli ja kirjallisuus
Ráfols Juan (RAF) espanja
Racz Ildiko, kuraattori
Raitala Eija (RAI) englanti, ranska
Rajakylä Mikko (RAJ) fysiikka, kemia
Rimpinen Anna (RIM) Teatteriklubi 7, näytelmäohjaus
Ristevirta Jonna (RIS) äidinkieli ja kirjallisuus (perhevapaa)
Salminen Salla (SAS) psykologia, opinto-ohjaus 7lk
Salminen Timo (SAL) matematiikka
Sippu Juha (SIP) musiikki
Soljasalo-Koskinen Anu (SOL) englanti, ruotsi, tukioppilastoiminta (perhevapaa)
Sturén Anu (STU) ruotsi, saksa
Tapper Mikko (TAP) historia, yhteiskuntaoppi, lukion oppilaskunta
Tiilikainen Marianna (TII) opinto-ohjaus 8lk-9lk
Tornberg Jarkko (TOR) opa
Vartiainen Antti (VAA) historia, yhteiskuntaoppi, liikunta
Wackström Kati (WAC) liikunta, terveystieto
Welling Petteri (WEL) biologia, maantieto
Väisänen Teppo (VÄI) ort. uskonto

Last updated August 16, 2017